Úřady, správa

Počet firem
253 firem

OBEC Bukovník

Bukovník č. 60
Sýpka, dominanta Bukovníka, je díky své poloze vidět do dálky několika desítek km. Nachází se za obcí směr Mačice. Sýpka je v soukromém vlastnictví. Vedle sýpky jsou umístěny tři kříže, které připomínají někdejší hřbitov.

MĚSTO Janovice nad Úhlavou

Harantova 132, Janovice nad Úhlavou
První zmínka o Janovicích nad Úhlavou, v latinských textech Janovicium, v německých Janowitz, pochází z roku 1290. Nejvýznamnější památkou je raně gotický kostel sv. Jana Křtitele z konce 13. století.

OBEC Myslív

Myslív č. 52
Nejvýznamnější církevní památkou v obci je kostel Nanebevzetí Panny Marie, původně románský, přestavěný goticky, pak barokně v roce 1730. V jeho interiéru se našly zbytky původních maleb z 15. století.

OBEC Zborovy

Zborovy č. 20
Kostel sv. Jana Křtitele je stavba z lámaného kamene, omítnutá, původně románská, s apsidou a původním okénkem, bez výraznějších architektonických a dekorativních prvků tohoto slohu.

OBEC Velké Hydčice

Velké Hydčice č. 18
Obec Velké Hydčice se nachází v oblasti osídlené již před více než 2 tisíci lety př. n. l.. Takřka na každém kroku se setkáváme se stopami dávnách předků s pozůstatky jejich činnosti.
OBEC Velké Hydčice

OBEC Týnec

Týnec č. 69
Obec Týnec se rozkládá asi sedm kilometrů jihozápadně od Klatov. Z turistického hlediska patří do oblasti Šumava. Týnec se dále dělí na čtyři části: Horní Lhota, Loreta, Rozpáralka a Týnec.

OBEC Nezdice na Šumavě

Nezdice na Šumavě č. 173
Na návsi stojí kaplička z roku 1898, původně zasvěcená Panně Marii, později sv. Antonínu, se zvonem z roku 1728. Dominantou kraje, ve kterém se Nezdice na Šumavě nacházejí, je Strašínský kostel a hrad Kašperk.

OBEC Žihobce

Žihobce č. 20
Obec Žihobce se nachází asi 8 km východně od Sušice v krásném prostředí šumavského podhůří. Pod správu obce patří: Bešetín, Bílenice, Kadešice, Rozsedly, Šimanov a Žihobce. Dominantou obce je velkolepý kostel Proměnění Páně.
OBEC Žihobce

MĚSTO Měčín

Farní 43, Měčín
Mikroregion Měčínsko tvoří území v malebné kopcovité krajině v podhůří Šumavy, kde se setkává severovýchodní Klatovsko s jižním Plzeňskem. Nejvýraznější přírodní dominantu tvoří vrch Ptín (573 m) a potoky Třebýcinka a Kbelský potok.

MĚSTO Železná Ruda

Klostermannovo náměstí 295, Železná Ruda
K památkám v Železné Rudě patří kostel Panny Marie Pomocné z hvězdy, kaple svatého Antonína a svaté Barbory, křížová cesta s kaplí Svaté Anny, Muzeum Šumavy Železná Ruda - výstava skla, hamernictví, měšťanský interiér, historie rodu Abele.

OBEC Nezamyslice

Nezamyslice č. 47
K pamětihodnostem obce Nezamyslice patří kaple sv. Erazima, gotický kostel Nanebevzetí Panny Marie.

OBEC Modrava

Modrava č. 63
Obec Modrava je tvořena třemi původními osadami, které se jmenovaly Modrava, Filipova Huť, Vchynice-Tetov. Modrava vznikla jako rybářská osada. První dochovaná zmínka o Modravě se datuje do roku 1614 a je spojena s pronájmem velice dobře zarybněného Modravského potoka.

STÁTNÍ POZEMKOVÝ ÚŘAD Klatovy

Čapkova 127, Klatovy V, Klatovy

ČESKÁ POŠTA Švihov, s.p.

nám. Dr. E. Beneše 38, Švihov

ČESKÁ POŠTA Rejštejn, s.p.

Kašperskohorská 27, Rejštejn

ČESKÁ POŠTA 3 Sušice, s.p.

Pravdova 1274, Sušice II, Sušice

ČESKÁ POŠTA 2 Sušice, s.p.

Nádražní 678, Sušice II, Sušice

ČESKÁ POŠTA 1 Sušice, s.p.

Havlíčkova 16, Sušice I, Sušice

POLICIE ČR územní odbor Klatovy

Plzeňská 90, Klatovy III, Klatovy

ČESKÁ POŠTA Hojsova Stráž, s.p.

Hojsova Stráž č. 18, Železná Ruda

Akce v kraji