Městské úřady, magistráty

MĚSTO Golčův Jeníkov

Nám. T. G. Masaryka 110, Golčův Jeníkov
Jeníkov se může pochlubit hned dvěma kostely - hřbitovním kostelem sv. Markéty a děkanským chrámem sv. Františka Serafínského.
MĚSTO Golčův Jeníkov

MĚSTO Holýšov

náměstí 5. května 32, Holýšov
Okolí Holýšova bylo, jak dokládají archeologické nálezy z pravěkých mohyl, osídleno ve starší době bronzové, okolo roku 2000 př. n. l. První dochované písemné záznamy o existenci obce jsou v listině věnované chotěšovskému klášteru 23. května 1273.
MĚSTO Holýšov

MĚSTO Janské Lázně

náměstí Svobody 273, Janské Lázně
Podle trutnovského kronikáře Simona Hüttla byl teplý pramen v dnešních Janských Lázních objeven Janem z Chockova, zbrojnošem rytíře Albrechta z Trautenberku: dne 6. června roku 1006. První využívání pramene bylo ryze praktické.
MĚSTO Janské Lázně

MĚSTO Moravské Budějovice

nám. Míru 31, Moravské Budějovice
Barokně klasicistní zámek z 2. poloviny 17. století. V zámeckých konírnách jsou pořádány nejrůznější výstavy a koncerty.

MĚSTO Říčany

Masarykovo nám. 53/1, Říčany
Mezi nepřehlédnutelné architektonické památky patří zřícenina kdysi honosného hradu z doby posledních Přemyslovců, později obsazeného husity. Na náměstí, jehož půdorys je pro svou vzácnou ranně gotickou parcelaci předmětem památkové ochrany.
MĚSTO Říčany

MĚSTO Teplá

Masarykovo náměstí 1, Teplá
Město Teplá leží v jihovýchodní části Karlovarského kraje v Tepelské vrchovině v nadmořské výšce 690 m n. m.. Bylo zbudováno na svahu až k temeni vrchu nad stejnojmennou řekou.

MĚSTO Trutnov

Slovanské náměstí 165, Vnitřní Město, Trutnov
V nadmořské výšce 509 metrů stojí u Trutnova na vrchu Šibeník památník s rozhlednou. Název místa je odvozen od šibenic, které se zde od konce 18. století stavěly. Památník upomíná nedalekou bitvu prusko-rakouských armád dne 27. června 1866.

MĚSTO Horní Jiřetín

Potoční 15/1, Horní Jiřetín
Jiřetín je poprvé písemně připomínán k roku 1263 v listině upravující poddanské povinnosti.
MĚSTO Horní Jiřetín

MĚSTO Chřibská

Chřibská č. 197
Chřibská leží v západních Čechách, severovýchodně od města Děčín. Městečko se rozkládá v srdci Lužických hor nedaleko Národního parku České Švýcarsko a v údolí tvořeném řekou Chřibská Kamenice.
MĚSTO Chřibská

MĚSTO Staré Město

náměstí Hrdinů 100, Staré Město
Věhlas přináší Starému Městu pořádání každoročních motocyklových závodů pod názvem Slovácký okruh o cenu Bohumila Kováře, jakož i mezinárodní šachový turnaj FIDE OPEN Staré Město, který patří k největším šachovým turnajům v naší republice.
MĚSTO Staré Město

MĚSTO Ralsko

Kuřívody č. 701, Ralsko
Vznik obce a od roku 2006 města Ralsko se datuje od počátku roku 1992, respektive od prvních voleb v únoru 1992. Název města je odvozen z názvu předchozího územního zřízení, kterým byl Vojenský újezd Ralsko.
MĚSTO Ralsko

MĚSTO Vlachovo Březí

náměstí Svobody 56, Vlachovo Březí
Jihočeské město Vlachovo Březí, k němuž patří místní části Dachov, Dolní Kožlí, Doubrava, Horní Kožlí, Chocholatá Lhota, Mojkov a Uhřice, se nachází asi 4 km severozápadně od Husince v podhůří Šumavy.

MĚSTO Výsluní

Výsluní č. 14
Město Výsluní na náhorní krušnohorské planině v nadmořské výšce 750 m, děkuje za svůj vznik výskytu rud a jejich dobývání.
MĚSTO Výsluní

MĚSTO Zdice

Husova 2, Zdice
Historické prameny Zdice poprvé připomínají v roce 1147, kdy na dvorci u Zdic kníže Děpold zajal odbojného knížete Soběslava.
MĚSTO Zdice

MĚSTO Loučná pod Klínovcem

Loučná č. 89, Loučná pod Klínovcem
První písemná zmínka o vsi Wiesenthal (luční údolí) pochází z roku 1431. Ves byla založena pravděpodobně již ve 14. století, o tomto ranném období se nám však žádné zprávy nedochovaly.
MĚSTO Loučná pod Klínovcem

MĚSTO Cvikov

Náměstí Osvobození 63, Cvikov I, Cvikov
Dominantu města tvoří farní kostel sv. Alžběty Uherské, u něhož stojí Mariánský sloup. V blízkosti Cvikova se nachází kopec Kalvárie s kaplemi křížové cesty a zřícenina hradu Milštejn.

MĚSTO Čáslav

nám. Jana Žižky z Trocnova 1/1, Čáslav-Staré Město, Čáslav
Uprostřed širokého výběžku polabské nížiny, který je jako rozlehlý záliv od severovýchodu ohraničen pásem Železných hor a od jihozápadu Hornosázavskou pahorkatinou, se nachází město Čáslav, založené kolem pol. 13. stol. Přemyslem Otakarem II.
MĚSTO Čáslav

MĚSTO České Velenice

Revoluční 228, České Velenice
Knihovna poskytuje výpůjční a informační služby, pořádá akce pro děti, besedy, umožňuje přístup k internetu s možností využití tiskárny, zajišťuje meziknihovní výpůjční službu (MVS). Vybrat si můžete z přibližně 11 000 svazků, které je možno si rezervovat, ať již telefonicky nebo elektronicky. K dispozici je též elektronický katalog knihovny s různými možnostmi vyhledávání.

MĚSTO Jeseník

Masarykovo nám. 167/1, Jeseník
Město Jeseník leží v samém srdci hor, v krajině plné přírodního bohatství, pramenů léčivé vody a čistého vzduchu. Město je proslulé lázněmi, pojmenovanými podle Vincenze Priessnitze. Město Jeseník bude v roce 2017 slavit 750. výročí svého založení.
MĚSTO Jeseník

MĚSTO Kdyně

Náměstí 1, Kdyně
Kdyně se nachází v České republice v Plzeňském kraji na spojnici mezi městy Domažlice a Klatovy. Od hraničního přechodu se SRN (Všeruby) je vzdálena pouhých 7 km .
MĚSTO Kdyně

MĚSTO Moravská Třebová

nám. T. G. Masaryka 29/35, Město, Moravská Třebová
Město Moravská Třebová je městem příležitostí. Oplývá bohatými okolními lesy, které přímo vybízejí k vyjížďce na kole či k procházce, což turistovi zpříjemní třeba i nově vybudované Hřebečské důlní stezky nebo pohled z rozhledny Pastýřka.
MĚSTO Moravská Třebová

MĚSTO Police nad Metují

Masarykovo náměstí 98, Police nad Metují
Do 30. 8. je možné se ještě přihlásit. Zahájení: 26. září 2013 - začátečníci, 3. října 2013 - pokročilí Kurz zahrnuje 6 lekcí + závěrečný věneček. Lekce budou probíhat vždy 1x za dva týdny - ve čtvrtek od 19 hodin.
MĚSTO Police nad Metují

MĚSTO Příbor

náměstí Sigmunda Freuda 19, Příbor
Na mírně zvlněném terénu na obou březích řeky Lubiny se rozkládá Příbor - jedno z nejstarších měst severovýchodní Moravy. Je lemován krásnou scenérií předhůří Beskyd s vyhlídkou na nedalekou Štramberskou trúbu, malebné Hukvaldy a staroslavný Radhošť.
MĚSTO Příbor

MĚSTO Sobotka

Boleslavská 440, Sobotka
Sobotka je město v Královéhradeckém kraji, okres Jičín, je rekreačním a turistickým letoviskem na jižním okraji Českého ráje. Jeho historické jádro je městskou památkovou zónou.

MĚSTO Vrchlabí

Zámek 1, Vrchlabí
Město Vrchlabí žije po celý rok bohatým kulturním a sportovním životem. Pro obyvatele, turisty a hosty regionu jsou tu pravidelně v létě pořádány Dny řemesel, turistický pochod Krakonošova stovka, Vrchlabské hudební léto, Krkonošské pivní slavnosti.

MĚSTO Deštná

nám. Míru 65, Deštná
Deštná se nachází v údolíčku zvlněné krajiny polí a lesů, stoupající od soběslavských a veselských blat k pacovské a křemešnické vrchovině se střední výškou 585 m. Osu krajiny tvoří Deštenský potok, odvádějící vody do řeky Lužnice. V roce 2008 bylo v

MĚSTO Chýnov

Gabrielovo náměstí 7, Chýnov
Zamiřte při svém putování do malého, malebného jihočeského městečka Chýnov, místa s bohatou historií, kde rád pobýval a pracoval sochař František Bílek. Návštěvníka potěší několik místních památek, za vidění stojí též nedaleká Chýnovská jeskyně.

MĚSTO Rožmberk nad Vltavou

Rožmberk nad Vltavou č. 2
Hrad Rožmberk - rozsáhlý hradní komplex na ostrohu nad řekou Vltavou. Jeho původní raně gotická část - tzv. Horní hrad ze 13. stol., po požáru v roce 1522 již nebyl dále udržován. Zachovala se z něj pouze kruhová věž Jakobínka.

MĚSTO Seč

Chrudimská 1, Seč
Leží uprostřed malebné přírody v centru Železných hor, na okraji Českomoravské vrchoviny se zachovalými lesy, skalami, potoky, s několika chráněnými územími, s naučnými stezkami. Dominantu města tvoří renesanční kostel sv. Vavřince z roku 1620.
MĚSTO Seč

MĚSTO Třemošnice

Náměstí Míru 451, Třemošnice
K nejdůležitějším památkám města se řadí hlavně barokní zámek se zemědělským dvorem, dále pak také zřícenina hradu Lichnice, která se nachází na skalnatém návrší v místní části Podhradí, kterou zde dal kolem roku 1250 postavit Smil ze Žitavy.
MĚSTO Třemošnice

MĚSTO Bor

náměstí Republiky 1, Bor
Město Bor leží v Plzeňském kraji ve správním obvodu obce s rozšířenou působností Tachov. Písemnými prameny je Bor prvně zmiňován roku 1263.
MĚSTO Bor

MĚSTO Červený Kostelec

náměstí T. G. Masaryka 120, Červený Kostelec
Město Červený Kostelec pořádá mezinárodní folklorní festival. Prezentuje domácí loutkářský soubor RADOST. Červený Kostelec leží v malebném východním podhůří Krkonoš uprostřed regionu Náchodsko-Trutnovsko.

MĚSTO Hranice

U pošty 182, Hranice
Hranice, které se původně jmenovaly německy Rossbach, získaly své jméno od potoka, který protéká středem města. Ten v počátcích osidlování sloužil k napájení koní (odtud Ross-bach = koňský potok). Kůň pijící z potoka je součástí městského znaku.

MĚSTO Polná

Husovo náměstí 39, Polná
Už sto šestnáct let uplynulo od chvíle, kdy byla v lese u Polné na Vysočině zavražděna švadlenka Anežka Hrůzová. V lese, asi kilometr a půl od centra Polné, u silnice směrem na Věžničku je pomníček, nad kterým se tyčí litinový kříž.

MĚSTO Skalná

Sportovní 9, Skalná
Město Skalná vzniklo kolem roku 1200 pod románským hradem Vildštejn (německy Wildstein), založeným rodem Notthafftů, jedním z nejstarších rodů na území historického Chebska. První výslovná zmínka o rodu Notthafftů je z roku 1166.
MĚSTO Skalná

MĚSTO Hostouň

Dobrohostova 110, Hostouň
Město Hostouň leží na úpatí hvozdů Českého lesa v polovině cesty mezi městečky Bělou nad Radbuzou a Poběžovicemi. K městu náleží tyto obce: Hostouň, Babice, Holubeč, Horoušany, Mělnice, Mírkovice, Přes, Skařez, Slatina, Štířaty, Svrženo a Sychrov.

MĚSTO Kladruby

náměstí Republiky 85, Kladruby
Obec Kladruby se nachází přibližně 6 km od města Stříbro. Obec se skládá z částí Brod u Stříbra, Láz, Milevo, Pozorka, Tuněchody a Vrbice u Stříbra. Kladrubský klášter se stal druhou nejnavštěvovanější památkou v kraji, po zámku Kozel.
MĚSTO Kladruby

MĚSTO Paskov

Nádražní 700, Paskov
Mezi zajímavosti města patří především zámek, jehož vznik sahá až do 14. st., s přiléhajícím unikátním parkem, který je pod ochranou NATURA 2000. Dále pak kostel sv. Vavřince, fara z 1. pol. 18. st. a stejně stará dřevěná sýpka, několik soch a kašna.

MĚSTO Potštát

Zámecká 1, Potštát
Potštát je historická perla uprostřed věnce zelené přírody, který se po válce stal „pahýlem“, ale postupně znovu ožívá jako domov nové generace. Muzeum ve městě je otevřeno každou středu 13.00-17.00. Expozice prezentuje bohatou a zajímavou historii.
MĚSTO Potštát

OBEC Vysoký Újezd

Tyršova náves 113, Vysoký Újezd
Střed obce tvoří prostorná náves s rybníkem, mohutnými starými lipami a kapličkou, na jižním konci uzavřená komplexem zámku. Náves i zámek jsou obklopeny do obdélníku umístěnými stavbami statků hospodářských budov a rodinných domků.
Vyzkoušejte hledání podle vaší pozice